Polityka prywatności PowerGPS

Z dnia 2017-09-22
Zgodnie z nowymi wymogami dot. publikacji w Google Play, aplikacje wykorzystujące uprawnienia: muszą posiadać politykę prywatności, określającą jak aplikacja wykorzystuje dane i uprawnienia.

Po co w PowerGPS takie uprawnienia:

Aparat

aplikacja pozwala na wykonanie zdjęcia, przypisanie jego centroidu do mapy i oczywiście zapis zdjęcia w katalogu projektowym. Aplikacja korzysta z aparatu tylko w trybie ręcznym, nie są wykorzystywane metody automatycznego (ukrytego) pozyskiwania zdjęć czy video. Oprócz tego aplikacja korzysta z funkcji Flash (latarka), która (co ciekawe) również jest elementem interfejsu programistycznego aparatu Androida. Dane z aparatu nie są analizowane czy wysyłane. WAŻNE! Synchronizacja projektów na dysk sieciowy nie obejmuje wysyłania zdjęć (musisz to zrobić ręcznie)! Szanujemy transfer Twojej karty GSM :)

Dyktafon

w pierwszej serii aplikacji przewidziano dodawanie notatek głosowych. Niestety w serii II opcja jeszcze nie jest dostępna (jej przebudowana wersja będzie udostępniona w kolejnych aktualizacjach). Tak więc realnie aplikacja nie wykorzystuje możliwości dyktafonu, nie są też wykorzystywane metody automatycznego (ukrytego) pozyskiwania czy przetwarzania dźwięku. Zostawienie tego uprawnienia pozwala nam nie zapomnieć o finalnym dodaniu tej funkcji :)

Odczyt stanu telefonu

Aplikacja do autoryzacji wymaga podania unikalnego ID telefonu (anonimowego), do tego celu wymagane jest to uprawnienie. Oprócz tego aplikacja posiada panel diagnostyczny, który wyświetla adresy diagnostyczne i wspomniany numer - oczywiście i do tego potrzebne jest wspomniane uprawnienie. Aplikacja nie zbiera prywatnych danych użytkownika takich jak listy kontaktów, połączeń..itp.