Pobierz PowerGPS

Obecne testowe wersje programu wymagają dostępu do internetu w trakcie uruchomienia.

Zobacz zakresy zmian i historię aktualizacjiRTK PowerGPS Android

RTK PowerGPS

wersja 2.08
seria II (2016)
wydanie z dnia 2016-05-04
Instalator
dla Androida
do telefonu lub tabletu

29 MB plik APK

Pobierz instalator »

Wspierane telefony/tablety »

Wymagania:

 • telefon lub tablet z Androidem w wersji 3.2 lub wyższej (zalecany Android 4.X lub 5.X)
 • Dostęp do internetu (przez WIFI lub GSM)
 • Karta pamięci, wolne miejsce >512 MB (na dane zobrazowań)
 • Obsługa Bluetooth (zalecana), system: min. wersja 3.2 dla urządzeń z Bluetooth 2.0 i co najmniej 4.4 do obsługi urządzeń z Bluetooth 4.0
 • Wbudowany lub zewnętrzny GPS (tryb RTK nie jest możliwy do uzyskania na GPS wbudowanym w Androida)
 • Wbudowany dyktafon (zalecane)
RTK PowerGPS Windows

RTK PowerGPS

wersja 2.07
seria II (2016)
(brak wydania dla tej wersji)
Instalator
dla Windows
do komputera lub tabletu

38 MB plik EXE

Wymagania:

 • komputer lub tablet z systemem Windows XP lub nowszym (Windows 7 / Windows 8)
 • sterowniki OpenGL w wersji 1.2 lub wyższej (min. 64 MB pamięci karty graficznej)
 • Dostęp do internetu
 • Zalecane miejsce wolne na dysku: >512 MB (na dane zobrazowań)
 • Obsługa Bluetooth (opcjonalna)
 • Zewnętrzny GPS (opcjonalnie)
Uwagi dotyczące wersji ANDROID

System Android w obecnej chwili posiada bardzo dużą fragmentację - nie jest więc możliwe zapewnienie poprawnej pracy na wszystkich dostępnych na rynku urządzeniach oraz wersjach Androida. Czasem nawet poprawnie działający system po nowej aktualizacji może powodować błędy w działaniu różnych aplikacji.

Stąd też, jeśli posiadasz stabilne zestawienie programowo-sprzętowe, po każdej aktualizacji systemu powinieneś sprawdzić, czy aktualizacja nie zepsuła działania funkcji systemowych.
Niezalecane jest wykonywanie aktualizacji systemu bez późniejszego testowania aplikacji przed wyjściem w teren. Jeśli nie masz czasu na testowanie, a wersja systemu, którą użytkujesz, działa stabilnie - rozważ wykonanie aktualizacji dopiero wtedy, gdy będziesz miał czas na ew. cofnięcie jej, jeśli aktualizacja okaże się niestabilna.

Gdy chcesz uzyskać informację, czy Twoje urządzenie będzie stanowiło odpowiednią podstawę do uruchomienia aplikacji - skontaktuj się z nami, a otrzymasz dodatkowe informacje.

Program jest projektowany i przeznaczony do pracy w systemach Android 4.X. Opcjonalnie można uruchomić na systemach niższych niż 4.0, co najmniej 3.2 - wtedy wygląd interfejsu będzie inny (np. przyciski akceptacji po przeciwnej stronie - ze względu na specyfikę niższych wersji). Ze względu na ograniczone środki nie realizujemy testów na Androidach 5.0 lub nowszych, aczkolwiek z informacji od użytkowników systemu Android 5.0 wiemy, iż aplikacja uruchamia się i umożliwia pracę również w tej wersji systemu.

Jeśli uruchamiasz na innym sprzęcie / wersji systemu niż wskazana powyżej i będziesz obserwował(a) problemy:

 1. sprawdź, czy dobrze obsługujesz program - przejrzyj filmik instruktażowy oraz instrukcję
 2. jeśli problem nie wynika z nieprawidłowej obsługi - zapisz sposób w jaki wywołać błąd i wyślij do nas informację o posiadanym modelu, wersji systemu i obserwowanych problemach.
Wykaz modeli testowanych bezpośrednio (przez nas) lub pośrednio (przez użytkowników):

Telefony

Sprzęt Wersja Android Wsparcie Uwagi
Samsung Core LTE
model SM-G386F
4.2 TAK Używany do rozwoju i testowania aplikacji
Samsung Galaxy S2
model GT-I9100
4.1 TAK Używany do rozwoju i testowania aplikacji
Samsung Galaxy Core Plus
model SM-G350
4.2 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od dystrybutora (Geopryzmat).
Samsung Grand Neo
4.4 TAK Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.58. Polecany do pracy (dobra wydajność, duży szeroki ekran i w miarę łatwa dostępność na rynku).
HTC Desire 310
4.2 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od dystrybutora (Geopryzmat).
Nautiz X1 4.2 TAK Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.53.
Nautiz X8 4.2 TAK Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.53. Dostosowanie obejmuje mapowanie przycisków sprzętowych (klawiatura numeryczna). Model nie obsługuje multidotyku (zoomowanie wymaga użycia funkcji zbliżania oddalania, funkcja przybliżania/oddalania dwoma palcami technicznie niedostępna na tym modelu)
Samsung Galaxy Note 3
model SM-N9005
5.0 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od Użytkownika PowerGPS.
MyPhone Q-Slim
4.4 TAK Testowany przez nas z modelem Spectra Precision SP60 oraz Altus NR2.
MyPhone Hammer AXE LTE
4.4 TAK
z uwagami
Testowany przez nas z modelem Spectra Precision SP60 oraz Altus NR2. Hammer posiada wejście na kartę pamięci, ale ze względu na specyficzną wersję systemu (Android 4.4), karta pamięci nie jest dostępna dla aplikacji - system odmawia zapisu. Jest to problem narzucony przez Google, jedynym rozwiązaniem jest Rootowanie telefonu i zmiana w głębokich ustawieniach systemu, ale wg deklaracji producenta (MyPhone) telefon traci wtedy gwarancję.
MyPhone Hammer AXE 3G
4.4 TAK
z uwagami
Nie testowany przez nas osobiście - informacje o przydatności w pomiarach z PowerGPS potwierdzone od Dystrybutora sprzętu geodezyjnego. Telefon trochę mniej wydajny od wersji LTE.
MyPhone Cube LTE
5.1 TAK
z uwagami
Testowany przez nas z modelem Spectra Precision SP60. Telefon zachowywał się niestabilnie (zwalniał, czasem zawieszał się) przy korzystaniu z usług wymagających ściągania zobrazowań (kafelków) sieciowych.
MyPhone C-Smart
4.X TAK
z uwagami
Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.58. Telefon wykazywał problemy ze zrywaniem połączenia (dla WIFI oraz trybu danych GSM), mniej wydajny, ale funkcjonował z aplikacją.
Sony Xperia M2 4.4 TAK
z uwagami
Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od licencjonowanego użytkownika PowerGPS. W przypadku tego modelu był obserwowalny problem ze zrywaniem połączeń Bluetooth przy dłuższym czasie użytkowania (np. 30 minut i dłużej). Jak się okazało tego typu problemy były opisywane w sieci na forach związanych z Androidem. Problem nie został jeszcze rozwiązany przez Sony.
Możliwe, że problem dotyczy innych telefonów firmy Sony lub serii Xperia.
Land Rover Discovery BRAK Testowany przez nas osobiście, nie obsługiwał prawidłowo i wydanie biblioteki graficznej/systemowej. Dostosowanie w obecnej chwili niedostępne.
Samsung Galaxy S7 6.0 BRAK Informacja od Użytkownika - S7 z nowym systemem Android 6.0 zachowuje się bardzo niestabilnie. Prawdopodobnie konieczne dostosowanie, aby zapewnić normalną pracę.

Tablety

Sprzęt Wersja Android Wsparcie Uwagi
Samsung Galaxy Tab2 10"
model SM-G386F
4.1 TAK Używany do rozwoju i testowania aplikacji
Samsung Galaxy Tab Active LTE
model SM-T365
4.4 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od licencjonowanego użytkownika PowerGPS. Zalecany zakup folii ochronnej do ekranu - przydaje się w gorszych warunkach (deszcz) z uwagi na bardzo czuły ekran dotykowy.
Unitech TB-100 3.2 TAK Testowany przez nas z modelem RTK Kolida K9-T.
South S520 4.2 TAK,
z uwagami
Testowany przez nas z modelem RTK South S82-T. Obserwowano problemy z prawidłowym działaniem kompasu. Testowana wersja angielska, bez sklepu Play.
TLS933 4.X TAK Dostosowanie od wersji 1.58.
Legenda:

Pierwsze kroki, instrukcje

Zobacz samouczki dostępne na:

stronie serwisowej PowerGPS


Aktualizacja

Android

Jeśli chcesz dokonać aktualizacji, ściągnij instalator APK z odnośnika dla Androida i postępuj zgodnie z opisem w instalatorze - instalator systemowy dokona automatycznej aktualizacji.

Windows

Jeśli chcesz dokonać aktualizacji, ściągnij instalator EXE z odnośnika dla Windows i postępuj zgodnie z opisem w instalatorze - instalator dokona automatycznej aktualizacji.

Licencja

Plik z licencją znajdziesz tutaj.