Pobierz PowerGPS

WAŻNA INFORMACJA - kliknij, jeśli obserwujesz problemy z autoryzacją czy synchronizacją z dyskiem sieciowym na wersjach wcześniejszych (niż 2.16) - zrób aktualizację!

Obecne testowe wersje programu wymagają dostępu do internetu w trakcie uruchomienia.

Zobacz zakresy zmian i historię aktualizacjiRTK PowerGPS Android

RTK PowerGPS

wersja 2.18
seria II (2016-2020)
wydanie z dnia 2020-11-20
Instalator
dla Androida
do telefonu lub tabletu

Pobierz instalator »

32 MB plik APK

Wspierane telefony/tablety »

Pobierz instrukcję »

Wymagania:

 • telefon lub tablet z Androidem w wersji 3.2 lub wyższej (5-9). Wsparcie systemu Android 10 tylko z dodatkowym modułem A10
 • Dostęp do internetu (przez WIFI lub GSM)
 • Karta pamięci, wolne miejsce >512 MB (na dane zobrazowań)
 • Obsługa Bluetooth (zalecana), system: min. wersja 3.2 dla urządzeń z Bluetooth 2.0 i co najmniej 4.4 do obsługi urządzeń z Bluetooth 4.0
 • Wbudowany lub zewnętrzny GPS (tryb RTK nie jest możliwy do uzyskania na GPS wbudowanym w Androida)
 • Wbudowany dyktafon (zalecane)
RTK PowerGPS Windows

RTK PowerGPS

wersja 2.18
seria II (2016-2020)
(ze względów ekonomicznych zrezygnowaliśmy z publikacji i wsparcia wersji Windows)
Instalator
dla Windows
do komputera lub tabletu

Wymagania:

 • komputer lub tablet z systemem Windows XP lub nowszym (Windows 7 / Windows 8)
 • sterowniki OpenGL w wersji 1.2 lub wyższej (min. 64 MB pamięci karty graficznej)
 • Dostęp do internetu
 • Zalecane miejsce wolne na dysku: >512 MB (na dane zobrazowań)
 • Obsługa Bluetooth (opcjonalna)
 • Zewnętrzny GPS (opcjonalnie)

Instalacja programu oznacza akceptację warunków licencji.

Uwagi dotyczące wersji ANDROID

Seria II RTK PowerGPS (uwzględniając oficjalne wydanie wersji 2.18) jest dostosowana do pracy w systemach 3.2-10 (zalecane 4-10).
Wsparcie dla Androida 10 w serii II wymaga wykupienia dodatkowego modułu A10.
Sposób aktualizacji lub przejścia ze starszych wersji Androida na nowszą został opisany na stronie Modułu A10.

Jeśli zastanawiasz się - czy instalować ze sklepu Google Play czy ze strony PowerGPS, wybierz tę stronę. Z uwagi na politykę sklepu Play, nie mamy możliwości dodawania tam kolejnych wersji, ponieważ sklep uniemożliwia dodanie aplikacji pisanych pod starszą wersję Androida.

Jeśli szukasz nowszych wersji rozwojowych (nieoficjalnych) - wejdź na tę stronę

Jeśli posiadasz Androida w wersji 6.X lub wyższej i program nie chce się uruchomić - sprawdź tego linka i rozwiąż szybko tego typu problem.

System Android w obecnej chwili posiada bardzo dużą fragmentację - nie jest więc możliwe zapewnienie poprawnej pracy na wszystkich dostępnych na rynku urządzeniach oraz wersjach Androida. Czasem nawet poprawnie działający system po nowej aktualizacji może powodować błędy w działaniu różnych aplikacji.

Stąd też, jeśli posiadasz stabilne zestawienie programowo-sprzętowe, po każdej aktualizacji systemu powinieneś sprawdzić, czy aktualizacja nie zepsuła działania funkcji systemowych.
Niezalecane jest wykonywanie aktualizacji systemu bez późniejszego testowania aplikacji przed wyjściem w teren. Jeśli nie masz czasu na testowanie, a wersja systemu, którą użytkujesz, działa stabilnie - rozważ wykonanie aktualizacji dopiero wtedy, gdy będziesz miał czas na ew. cofnięcie jej, jeśli aktualizacja okaże się niestabilna.

Gdy chcesz uzyskać informację, czy Twoje urządzenie będzie stanowiło odpowiednią podstawę do uruchomienia aplikacji - skontaktuj się z nami, a otrzymasz dodatkowe informacje.

Program jest projektowany i przeznaczony do pracy w systemach Android 4.X. Opcjonalnie można uruchomić na systemach niższych niż 4.0, co najmniej 3.2 - wtedy wygląd interfejsu będzie inny (np. przyciski akceptacji po przeciwnej stronie - ze względu na specyfikę niższych wersji). Ze względu na ograniczone środki obecnie realizujemy testy na sprzętach wyposażonych w Androida 8-10 oraz okazjonalnie w Android 4/6/7

Dlaczego nie ma jeszcze wersji projektowanej pod najnowszego Androida - zobacz ten wpis w sekcji "Jak Google chce wymusić na Was zakup nowszego smartfona".

Informacja statusowa (2020-11-21) w zakresie współpracy z Android 10 - dodano nowy moduł A10, pozwalający na uruchomienie i pracę PowerGPS w ramach tego systemu

Informacja statusowa (2020-02-15) w zakresie współpracy z Android 6.X-Android 8.X - testy przeprowadzane w 2019 i 2020 roku nie wykazały problemów z utratą danych czy zawieszaniem się aplikacji podczas pracy, jednakże na wersjach do 2.17 zauważono problemy na procesorach graficznych Mali T720 związanych z 4-rdzeniowymi urządzeniami (np. Hammer Energy, Ruide H3+, ComNav R500). Problemem okazał się problem sprzętowy w procesorze (braki w oprogramowaniu procesora), który objawiał się przywieszaniem (zamrażaniem) ekranu. W związku z tym podjęto próbę obejścia problemu, poprawka jest dostępna od wersji 2.18, na której błędy podczas testów nie występowały.

Informacja statusowa (2018-10-17) w zakresie współpracy z Android 7.X - do obecnej chwili zgłoszono parę przypadków problemów z modelami Huawei jeśli chodzi o problemy z zapisem danych (także Oukitel WP5000). Do czasu ustalenia powodów takiego zachowania zalecamy wybór innych kontrolerów.

Informacja statusowa (2018-06-01) w zakresie współpracy z Android 6.X i Android 7.X - testy przeprowadzane w 2017 i 2018 wykazały praktyczną użyteczność programu w ramach tych systemów operacyjnych (brak dalszych sytuacji związanych z utratą danych).

Z informacji (2016-11-04) w zakresie współpracy z Android 6.X (Marshmallow) - zaobserwowano problemy z zapisem danych i zabieraniem uprawnień aplikacji przez system, które wystąpiły nagle (bez żadnych ostrzeżeń), na początku listopada.
Prawdopodobne przyczyny problemu:

Problemy były obserwowane na 2 urządzeniach z systemem w wersji 6.0 (ze standardowym ustawieniem systemu - bez "roota" [root= modyfikacja systemu umożliwiające pełny dostęp do urządzenia. ]).
Od 2016-11-05 problemy nie powtórzyły się, co sprawia, że można już brać pod uwagę urządzenia z tą wersją systemu, aczkolwiek nie można ich całkowicie wykluczyć w przyszłości. Wybierając system bazujący na Androidzie 4.4 wzwyż (4.4, 5.0, 5.1, 6.0) pracujący w trybie domyślnym (bez roota) nie będzie można dokonywać zapisu na zewnętrznej karcie pamięci (ograniczenie narzucone aplikacjom przez producenta Androida). Prawdopodobnie wydanie nowej serii PowerGPS rozwiązałoby ten problem (osobnego wydania oprogramowania, dedykowanego dla urządzeń z Androidem 6.0), jednakże przygotowanie takiej wersji oprogramowania wymagałoby znacznego podniesienia ceny licencji - stąd na razie nie jest to realizowane.

Jeśli uruchamiasz na innym sprzęcie / wersji systemu niż wskazana powyżej i będziesz obserwował(a) problemy:

 1. sprawdź, czy dobrze obsługujesz program - przejrzyj filmik instruktażowy oraz instrukcję
 2. jeśli problem nie wynika z nieprawidłowej obsługi - zapisz sposób w jaki wywołać błąd i wyślij do nas informację o posiadanym modelu, wersji systemu i obserwowanych problemach.

Tablica ogłoszeń sprzedam / kupię / zamienię (sprzęt używany)

Wykaz modeli testowanych bezpośrednio (przez nas) lub pośrednio (przez użytkowników):

Telefony

Sprzęt Wersja Android Wsparcie Uwagi
Huawei P20 PRO
9.1 TAK Informacja od Użytkownika z odbiornikiem K9-T. Praca z kontrolerem stabilna i wydajna (ok. 6h na baterii). Bardzo dobra ocena użytkowania.
Samsung Core LTE
model SM-G386F
4.2 TAK Używany do rozwoju i testowania aplikacji
Samsung Galaxy S2
model GT-I9100
4.1 TAK Używany do rozwoju i testowania aplikacji
Samsung Galaxy Core Plus
model SM-G350
4.2 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od dystrybutora (Geopryzmat).
Samsung Grand Neo
4.4 TAK Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.58. Polecany do pracy (dobra wydajność, duży szeroki ekran i w miarę łatwa dostępność na rynku).
HTC Desire 310
4.2 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od dystrybutora (Geopryzmat).
Polar H3 Plus
RUIDE
6.0 TAK Testowany przez nas z RTK Ruide R6i z pomiarem w wychyleniu na wersji 2.14. Dostosowany do sprzętowej klawiatury od wersji 2.14. Nie posiada zainstalowanych usług Google Play. Wbudowany kompas, barometr i wysokościomierz, wersja z polskim interfejsem.
Nautiz X1 4.2 TAK Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.53.
Nautiz X8 4.2 TAK Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.53. Dostosowanie obejmuje mapowanie przycisków sprzętowych (klawiatura numeryczna). Model nie obsługuje multidotyku (zoomowanie wymaga użycia funkcji zbliżania oddalania, funkcja przybliżania/oddalania dwoma palcami technicznie niedostępna na tym modelu)
Samsung Galaxy Note 3
model SM-N9005
5.0 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od Użytkownika PowerGPS.
Ouiktel K10000
6.0 TAK
Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od Użytkownika PowerGPS. Bardzo pojemna bateria, jedyny smartfon, na którym PowerGPS będzie pracował najdłużej (ale niepancerny, trzeba załatwić odpowiednie etui\obudowę).
Ouiktel K10000 Max
7.0 TAK
Testowany przez nas z RTK Ruide R6i na wersji 2.14. Wersja z obudową. Duży ekran (zalecany większy uchwyt - jak do tabletu lub dedykowany geodezyjny).
MyPhone Hammer AXE M LTE
4.4 TAK
z uwagami
Testowany przez nas z modelem Spectra Precision SP60 oraz Altus NR2. Hammer posiada wejście na kartę pamięci, ale ze względu na specyficzną wersję systemu (Android 4.4), karta pamięci nie jest dostępna dla aplikacji - system odmawia zapisu. Jest to problem narzucony przez Google, jedynym rozwiązaniem jest Rootowanie telefonu i zmiana w głębokich ustawieniach systemu, ale wg deklaracji producenta (MyPhone) telefon traci wtedy gwarancję.
MyPhone Hammer Energy
7.0 TAK Testowany przez nas (ostatnio z RTK Ruide R6i) oraz przez innych Użytkowników PG. Trochę wolniejszy od Hammera AXE M, ale posiada bardziej pojemny akumulator. Zalecane korzystanie z zewnętrznej karty pamięci jako pamięci podstawowej.
MyPhone Hammer AXE 3G
4.4 TAK
z uwagami
Nie testowany przez nas osobiście - informacje o przydatności w pomiarach z PowerGPS potwierdzone od Dystrybutora sprzętu geodezyjnego. Telefon trochę mniej wydajny od wersji LTE.
Samsung Galaxy J5 2016 6.0 TAK
z uwagami
Informacja o przydatności w wersji 2.09 od użytkownika + testowany przez nas z modelami RTK Ruide S680P oraz Hemisphere A325 na wersji 2.10. Brak wbudowanego magnetometru uniemożliwia tyczenie wg kompasu. Dopisek 2016-11-04: obserwowano problemy z uprawnieniami zapisu w domyślnej pamięci.
MyPhone Hammer AXE LTE
AXE_M_LTE
6.0 TAK
z uwagami
Informacja od użytkownika z początku listopada 2016 - zaobserwowano problem z zapisem w domyślnej pamięci. Problem opisany powyżej (przed tabelą). Obecnie jest OK, o ile pamięć nie jest zbytnio eksploatowana (zalecamy używanie zewnętrznej karty pamięci jako pamięci podstawowej).
MyPhone Q-Slim
4.4 TAK
z uwagami
Testowany przez nas z modelem Spectra Precision SP60 oraz Altus NR2.
Samsung Galaxy S4
model GT-I9505
5.0.1 TAK
z uwagami
Testowany przez nas głównie z RTK Hemisphere A325 podczas sesji dostosowania tego odbiornika. Z uwagi na wersję systemu wyższą niż 4.3, system blokuje zapis na zewnętrznej karcie pamięci.
GoClever 2 500 Rugged
4.4 TAK
z uwagami
Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od Użytkownika PowerGPS. Model nie posiada kompasu (magnetometru) - tyczenie w oparciu o kompas Androida nie będzie możliwe.
GoClever 3 550 Rugged
4.4 TAK
z uwagami
Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od Użytkownika PowerGPS. Model nie posiada kompasu (magnetometru) - tyczenie w oparciu o kompas Androida nie będzie możliwe.
MyPhone Cube LTE
5.1 TAK
z uwagami
Testowany przez nas z modelem Spectra Precision SP60. Telefon zachowywał się niestabilnie (zwalniał, czasem zawieszał się) przy korzystaniu z usług wymagających ściągania zobrazowań (kafelków) sieciowych.
MyPhone C-Smart
4.X TAK
z uwagami
Dostosowanie do tego modelu dostępne od wersji 1.58. Telefon wykazywał problemy ze zrywaniem połączenia (dla WIFI oraz trybu danych GSM), mniej wydajny, ale funkcjonował z aplikacją.
NO.1 X2
4.4 TAK
z uwagami
Testowany przez nas z CHC X900+ - ogumowana obudowa, lecz mała wydajność.
Sony Xperia M2 4.4 TAK
z uwagami
Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od licencjonowanego użytkownika PowerGPS. W przypadku tego modelu był obserwowalny problem ze zrywaniem połączeń Bluetooth przy dłuższym czasie użytkowania (np. 30 minut i dłużej). Jak się okazało tego typu problemy były opisywane w sieci na forach związanych z Androidem. Problem nie został jeszcze rozwiązany przez Sony.
Możliwe, że problem dotyczy innych telefonów firmy Sony lub serii Xperia.
Huawei Y7 TRT-LX1 7.0 RACZEJ NIE Informacja od Użytkownika - praca możliwa, ale obserwowane problemy (m.in. brak dostępu do projektów po odebraniu połączenia telefonicznego podczas pracy z programem), niestabilny system zapisu plików.
Ouiktel WP5000
7.1 RACZEJ NIE Nie testowany przez nas osobiście, informacja o problemach z zapisem danych i zawieszeniach otrzymana od Użytkownika smartfona.
Huawei FIG-LX1
8.0 RACZEJ NIE Nie testowany przez nas osobiście, informacja o problemach z zawieszeniami otrzymana od Dystrybutora RTK.
Samsung Galaxy S7 6.0 RACZEJ NIE Informacja od Użytkownika - S7 z nowym systemem Android 6.0 zachowuje się bardzo niestabilnie. Prawdopodobnie konieczne dostosowanie, aby zapewnić normalną pracę.
Land Rover Discovery BRAK Testowany przez nas osobiście, nie obsługiwał prawidłowo i wydanie biblioteki graficznej/systemowej. Dostosowanie w obecnej chwili niedostępne.

Tablety

Sprzęt Wersja Android Wsparcie Uwagi
Samsung Galaxy Tab2 10"
model SM-G386F
4.1 TAK Używany do rozwoju i testowania aplikacji
Samsung Galaxy Tab Active LTE
model SM-T365
4.4 TAK Nie testowany przez nas osobiście, informacja o kompatybilności od licencjonowanego użytkownika PowerGPS. Zalecany zakup folii ochronnej do ekranu - przydaje się w gorszych warunkach (deszcz) z uwagi na bardzo czuły ekran dotykowy.
Nexus 7 5.0 TAK Testowany przez nas (oraz przez użytkownika) w wersji Nexus 7 1-generacji z odbiornikiem CHC X900+ opartym o Novatela.
Unitech TB-100 3.2 TAK Testowany przez nas z modelem RTK Kolida K9-T.
South S520 4.2 TAK,
z uwagami
Testowany przez nas z modelem RTK South S82-T. Obserwowano problemy z prawidłowym działaniem kompasu. Testowana wersja angielska, bez sklepu Play.
TLS933 4.X TAK Dostosowanie od wersji 1.58.
Samsung Galaxy TabA 10.1 LTE
model SM-T585
6.0 RACZEJ NIE Sygnał od dystrybutora Navigate: "Samsung Galaxy Tab A zdecydowanie się nie sprawdza (zwalnia, zawiesza się i występują problemy ze złapaniem fixa)"
Legenda:

Pierwsze kroki, instrukcje

Zobacz samouczki dostępne na:

stronie serwisowej PowerGPS


Aktualizacja

Android

Jeśli chcesz dokonać aktualizacji, ściągnij instalator APK z odnośnika dla Androida i postępuj zgodnie z opisem w instalatorze - instalator systemowy dokona automatycznej aktualizacji.

Windows

Jeśli chcesz dokonać aktualizacji, ściągnij instalator EXE z odnośnika dla Windows i postępuj zgodnie z opisem w instalatorze - instalator dokona automatycznej aktualizacji.

Licencja

Plik z licencją znajdziesz tutaj.