Aplikacja PowerGPS oferuje możliwość dostępu do dwóch odbiorników GPS jednocześnie.
Po co?
Chodzi o wygodę i potencjalne zastosowania w przyszłości:
Po pierwsze:
Aplikacja jest projektowana tak, aby ruszyła zarówno na telefonie, jak i tablecie. Tego typu sprzęty z reguły posiadają już wbudowany moduł GPS i jest on często wykorzystywany przez geodetów do zgrubnej lokalizacji punktów osnowy. Gdy już wiadomo, że punkt osnowy jest w okolicy kilku metrów – można wyjąć kontroler i przy pomocy precyzyjnego RTK wytyczyć punkt.
Ponieważ PowerGPS oferuje funkcje umożliwiające w wybranych zastosowaniach zastąpienie kontrolera do RTK, wówczas przydałoby się mieć pod ręką zarówno dostęp do funkcji lokalizacji przy pomocy wbudowanego, amatorskiego GPS, jak i do precyzyjnego RTK.
Stąd też dwa moduły, zaleca się wykorzystywanie modułu nr 1 do pomiarów RTK , a modułu nr 2 do lokalizacji – ze względu na to, iż domyślnie moduł pomiarów GPS#2 jest wyłączony. Ale wszystko można skonfigurować w opcjach i ustawić wersję wygodną dla siebie.
Po drugie:
Kontrolery związane z RTK często potrafią obsługiwać dwa GPS-y naraz – ale z podziałem na odbiornik bazowy i mobilny. W planie rozwoju PowerGPS przewidziano wsparcie dla tego typu pomiarów, więc możliwość konfigurowania i korzystania z dwóch niezależnych odbiorników musi być przez tego typu aplikację obsługiwane
Po trzecie:
Jeśli wykorzystujesz tylko zwykły GPS, ale posiadasz w zanadrzu np. zewnętrzne odbiorniki GPS na Bluetooth, przy pomocy opcji dual-GPS (podwójny GPS) możesz łatwo porównać dokładność i jakość odbioru sygnału odbiorników.
Dodaj komentarz