PowerGPS krok przed rokiem 2016!

Raporty GPS otrzymały swoją aktualizację przed Sylwestrem, PowerGPS również! Najnowsza wersja 2.04 wnosi przede wszystkim poprawki i usprawnienia istniejących ekranów.

Nowy ekran informacyjny

Ekran informacyjny, dostępny pod klawiszem INFO, wyewoluował do postaci umożliwiającej szybsze sprawdzenie numeru i statusu licencji:
Jak można zobaczyć, mechanizm informacji o nowych wersjach będzie tutaj miał swoje miejsce – będzie można szybko sprawdzić czy pojawiła się nowa aktualizacja.

wersja-204

Można również szybko sprawdzić dostępność modułów dla tej konkretnej licencji (wciskając przycisk Moduły):

moduly-204

Poprawki dla TIF-ów

W najnowszej wersji uporaliśmy się również z problemem konwersji rastrów, niebędących rastrami zoptymalizowanym pod kątem wyświetlania (czyli takimi, które nie posiadają piramidy widoków).

We wcześniejszych wersjach aplikacja w takich przypadkach podejmowała się konwersji na wewnętrzny format PGR – ale nie było to rozwiązanie idealne, bo jak wiemy TIF jest bardziej uniwersalny.
Ponieważ wersja 2.04 potrafi już zapisywać rastry w formacie TIF, tak więc przetworzenie i zapis do odpowiedniej postaci nie powinien nastręczać problemów – i w tej wersji konwersji można dokonać z TIFa do TIFa!

pgps-rastry-1

pgps-progress-rasterconv

pgps-raster-view

Da się wczytać JPG+TFW?

Da się! W nowej wersji jest możliwa konwersja z JPG do TIFa, więc wczytując JPG, który ma plik georeferencji szybko przekonwertujemy go do bardziej użytecznego w aplikacjach do geodezji formatu TIFF.

tiff+jpg

Poprawki dla met. Hansena

Tutaj wprowadzono poprawki, umożliwiające korzystanie z tych zadań w nowym interfejsie.

hansen-1

hansen-2

Wykonanie zdjęcia

Poprawka umożliwiająca wykonanie zdjęcia z poziomu aplikacji – wdrożona w wersji 2.04 – w kolejnych dojdzie bardziej rozbudowane okno, umożliwiające bardziej szczegółowe przypisanie zdjęcia.

Wyświetlanie list – płynne

W poprzednich wersjach mogliście zauważyć, iż elementy list z początku i końca listy znikały, jeśli nie mieściły się w całości na ekranie. Mogło to być kłopotliwe przy mniejszych listach, stąd wprowadzono zmianę, aby pozycje, nawet niemieszczące się na ekranie, były wyświetlane, a nie znikały.

lista-1

Zadanie obliczania pola powierzchni

W nowym interfejsie ta funkcja już się pojawiła:

pole-1

pole-2

Pobieranie

Program można pobrać z tej strony i przetestować bezpłatnie przed zakupem. Jako że rok się kończy i mamy obecnie promocję – można ten zakup zrealizować taniej!

Ponieważ jest to prawdopodobnie ostatnia aktualizacja w tym roku, życzymy Wam wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku 2016!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *